ПРО РУХ «4Й МУШКЕТЕР»

ОДИН ЗА ВСІХ І ВСІ ЗА ОДНОГО
Ми - чоловічий рух, який надихає людей до повноцінного насиченого життя, через пригоди, братерство, віру і справедливість. Рух, в якому пробуджуються серця чоловіків.
Рух для чоловіків «4-й мушкетер» - це ідея... жінки. Одного разу вересневого вечора 2007 року Рут Стоурвогель сказала своєму чоловікові:
«Хенк, ти звернув увагу, що чоловіки, останнім часом, стали дуже слабкі? Чому б тобі не зробити щось з чоловіками? Не звичайне чоловіче зібрання чи рітріт, а рух, який був би сповненим ентузіазму та пригодами. Я вірю, що чоловіки мають потребу в цьому».

Ruth Stoorvogel

Henk Stoorvogel
Хенк відповів:
«Так, ти маєш рацію, це потрібно зробити, щоб чоловіки „прокинулися“».
Хенк — пастор голландської церкви в Зволле і директор спортивної організації «Спортсмени в дії», прийняв виклик і згадав про книгу, яку нещодавно прочитав: «Три мушкетери» Олександра Дюма. Світовий бестселер XIX століття розповідає історію про трьох відважних мушкетерів Атоса, Портоса і Араміса, вірних бійців і слуг французького короля. Книга розповідає і про їхнього нового друга д’Артаньяна, який сподівається стати мушкетером. Він став джерелом натхнення для християнського руху чоловіків. Він був 4-м мушкетером, який залишив своє колишнє життя, щоб стати слугою короля. Основні принципи з історії, такі як відомий девіз «Один за всіх і всі за одного», вірні слуги і повага до короля стали наріжними каміннями християнського руху.

Henk Stoorvogel
«І ми можемо називати цей рух "4-й мушкетер", за прикладом д'Артаньяна, головного героя трьох мушкетерів, а потім ми розробимо нову концепцію, яка створить поєднання між фізичними навантаженнями та духовним змістом».
Він запросив трьох своїх кращих друзів, Пітера Кносса, Тео ван ден Хйовела і Яна Стоурвогеля на обід до себе додому, і так народився перший екстремальний похід (Xtreme Character Challenge — XCC) з фізичними та духовними навантаженнями під назвою «4-й Мушкетер».

У 2008 році відбувся перший XCC за участю вісімдесяти голландських чоловіків в Арденнах, на півдні Бельгії. З тих пір більше, ніж 30 000 чоловіків взяли участь в XCC по всьому світу.

У 2018 році екстремальний похід «4-й Mушкетер» офіційно стартував в Україні і проходить в Карпатах. З тих пір екстремальниі вихідні проводяться щороку і вже понад 250 осіб випробували себе в них. Над проведенням і просуванням проектів 4 М в Україні працює команда з 40 + людей, щоб все було організовано, безпечно та найголовніше — щоб давало мотивацію учасникам жити і служити нашому Королю Ісусу Христу.
В недалекому майбутньому планується проведення екстремальних походів XCC двічі на рік — навесні і восени.
Рух 4M поширюється по всьому світу і швидко росте в багатьох країнах Європи, Африки, Близького Сходу, Азії, Центральної та Південної Америки і островів Тихого океану. 4-й Мушкетер має офіційні організації в деяких країнах по всьому світу. Виберіть країну, щоб відвідати офіційний сайт цієї країни: